ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5433 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vyšel debut Elišky Ptáčkové, která zpívala s Čechomorem

0 Petr Hašek 12.6.2012

Zpěvačka a kytaristka Eliška Ptáčková, která v letech 2007 až 2009 zpívala s Čechomorem (natočila s ním mimo jiné CD Sváteční), vydává vlastním nákladem debutové autorské album Svým způsobem.

Pod producentským dohledem Američana Steva Walshe připravila kolekci jedenácti písní, které odrážejí její zálibu ve folku, bluegrassu, americké country nebo jazzu.

Na natáčení desky se podíleli muzikanti dvou kontinentů. Producent Walsh přivedl do studia bubeníka Suzanne Vegy Douga Yowella (u nás už nahrával s Čechomorem nebo November 2nd), baskytaristu Richarda Hammonda (Joan Osborne) nebo klávesistu Johna Deadericka (Emmylou Harris).

České barvy pak hájili Eliščini dlouholetí spoluhráči – dobrista Radek Vaňkát, kytarista Emil Formánek (Druhá tráva) nebo zpěvaččin otec, známý výrobce komponentů pro banja Vladislav Ptáček (Cop). Kromě toho na albu posluchači uslyší rovněž zástupce mladé české jazzové generace – bubeníka Romana Víchu, klávesistu Jakuba Zomera nebo kontrabasistu Rasťo Uhríka.

Písničky na aktuální nahrávku napsala Eliška Ptáčková během posledních tří let. „Když jsem složila svou první skladbu, kde jsem přeměnila jednu negativní zkušenost v něco hezkého, uvědomila jsem si, že to je jedno z nejhezčích vlastnictví, o které je krásné se dělit. Je to jako vytvořit vlastní svět pro nějakou pomíjivou událost, o které už byste za měsíc ani nevyprávěli, ale zpívat o ní můžete i mnoho let s tou samou intenzitou,“ popisuje zpěvačka.

tz