ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6022 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vyšehrad: Fylm půjde do kin v dubnu

0 jsk 22.2.2022

Nestává se často, že by se onlinový seriál stal fenoménem. Ještě méně často se tvůrci rozhodnou na něj navázat celovečerním filmem. U seriálu Vyšehrad se stalo obojí. A tak 14. dubna dorazí do kin film nazvaný Vyšehrad: Fylm.

„Je oproti seriálu taková větší pohádka. Pro dospělé. Je nekompromisní. Má ale velký přesah, nese poslání životní i sportovní, snaží se jít víc do hloubky. Kromě toho, že sleduje Laviho a jeho život, snaží se také nějakým způsobem upozorňovat na nešvary českého fotbalu, aféry těch nejvyšších představitelů českého fotbalového prostředí a téma fair play,“ vysvětlil herec, režisér a producent snímku Jakub Štáfek s tím, že neukočírovatelný fotbalista Julius Lavický tak bude i na velkém filmovém plátně žít svůj neuvěřitelný život plný divokých večírků, rychlých aut, spoře oděných žen a samozřejmě i svého milovaného sportu.

Kromě Štáfka něj jako Laviho nebo Jakuba Prachaře jako jeho všeho schopného agenta Jardy se na plátně objeví také Laviho přítelkyně Lucie (Šárka Vaculíková), trenér Žloutek (Jiří Ployhar), šéf FK Slavoj Vyšehrad Král (Ondřej Pavelka), Laviho máma (Věra Hlaváčková), nebo rodiče jeho přítelkyně (Ivana Chýlková a David Prachař).

„Není malých rolí, a tak třeba Láďa Hampl hraje zkorumpovaného rozhodčího, Honza Komínek nebo Jakub Šorm Laviho spoluhráče na hřišti, Jirka Pancner oddávajícího na svatbě, Anička Fialová těhotnou prostitutku. Máme prostě co nabídnout,“ dodal producent snímku Ctibor Pouba.