ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27356 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vypsaná fixa vydává Detaily

0 Redakce 4.10.2011

Už ve čtvrtek se na trhu objeví nové album pardubické skupiny Vypsaná fixa. Jmenuje se Detaily a ten den si ho bude možné od šesti hodin ráno stáhnout na portálu t-music za cenu, kterou si fanoušek sám určí.  

Po zajímavé anglické zkušenosti se Vypsaná fixa rozhodla pro změnu a album natočila v tuzemských studiích Sono a Gui-tón. „Po Klenotu, který jsme v podstatě nahráli za deset dní v Londýně systémem tady a teď, jsme tentokrát novou desku vytvářeli trochu jinak. Jak se říká ’Bůh je v detailech’, no a my jsme se snažili najít toho našeho ’boha’ mimo jiné v různých zvukových drobnostech, protože právě ta drobnost často dělá dobrou píseň,“ popisuje nahrávací proces zpěvák Márdi.

Album opět produkoval Dušan Neuwerth, který s Vypsanou fixou spolupracoval už na dvou předchozích počinech. Zvuk Vypsané fixy se rozhodl uchopit tentokrát trochu jinak. „Už z textů písní na demosnímku, který jsem od fixy dostal, vyplynulo, že hlavním tématem, okolo kterého se příběhy písní točí, je sídliště. Zareagoval jsem na to společně s kapelou tak, že jsme do písní vytvořili a potom zapustili drobné špinavé zvuky a ruchy, protože i sídliště, které je plné lidí, je také plné hluku. Nehledali jsme ale v žádných zvukových bankách, všechno jsme vytvářeli na místě vlastní výrobou, hraním na cokoliv, co bylo po ruce nebo co kdo přinesl. Vlastně je to taková biodeska,“ říká Neuwerth.

Pilotním singlem je Vše za 39, který už můžete slyšet v éteru rockových rádií. Videoklip k němu natočil filmový, televizní a divadelní režisér s uměleckým jménem JQr. Dle jeho slov se ho pokusil natočit jako sen.

Album Detaily vyjde i na fyzickém nosiči. Možné je zakoupit ho zprvu jen na webových stránkách kapely, později i v běžné obchodní síti. Vypsaná fixa ho pokřtí 1. listopadu v pražském Paláci Akropolis. Křest odstartuje „detailní“ turné po českých a moravských klubech.

Vypsaná fixa – Detaily tour
1.11.  Praha – Palác Akropolis (křest alba)
4.11.  Olešná u Havlíčkova Brodu – Kulturní dům
5.11.     Ústí nad Labem – Kulturní dům
8.11.     Brno – Fléda
9.11.     Brno – Fléda
11.11.     Frýdek Místek – Stoun
12.11.  Krnov – Kofola
18.11.  Jablonec na Nisou – Klub Na rampě
24.11.  České Budějovice – KD Vltava
25.11.  Pardubice – L klub
30.11.  Olomouc – U klub
8.12.  Ostrava – Garage
9.12.  Litomyšl – Kotelna
10.12.  Kadaň – Orfeum
15.12.  Plzeň – Šeříkovka
16.12.  Zlín- Golem
17.12.  Jaroměř – Bastion
26.12.  Český Brod – Lidový dům

tz