ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15708 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vypsaná fixa nahrála hudbu k filmu Bohdana Slámy

0 Redakce 22.2.2012

Režisér Bohdan Sláma oslovil ještě před natočením svého nejnovějšího filmu Čtyři slunce k hudební spolupráci frontmana kapely Vypsaná Fixa Márdiho. Kromě ústřední písně pojmenované stejně jako film vznikla deska s pěti skladbami, které jsou inspirovány vztahy pěti hlavních postav. Kapela právě dokončila klip ke svému novému singlu, v těchto dnech dokončuje finální mix celé desky ve studiu Ondřeje Ježka a chystá se na Čtyři slunce tour. Původní hudbu k filmu vydává na vlastním labelu San Piego a deska vyjde 8. března, v den, kdy vstoupí nový Slámův film do českých kin. Klip k písni Čtyři slunce je obrazově propojený s filmem.

 „Pozval jsem Márdiho na konkurs na roli, kterou nyní hraje Jarda Plesl. Byl tak dobrý, že by zastínil ostatní, tak jsem mu raději nabídl, ať složí ústřední píseň, nakonec vzniklo písniček víc,“ říká s úsměvem režisér Bohdan Sláma.

Více než před rokem oslovil Sláma Vypsanou fixu, aby složila filmovou hudbu k jeho dalšímu celovečernímu filmu, v němž hlavní postavy ztvárnili Jaroslav Plesl, Anna Geislerová, Marek Šácha, Karel Roden a Jiří Mádl. 

Scénář jsem znal, protože jsem absolvoval neúspěšný casting na hlavní roli. Přišla šance napravit svou trapnou hereckou anabázi. Vzal jsem kytaru, nahrál jsem základní motiv a napsal skoro celý text. Byla to zvláštní a magická chvíle, všechno šlo tak lehce,“ říká Márdi. A Bohdan Sláma dodává: „Herecká kariéra Márdimu sice nevyšla, ale vznikla krásná ústřední píseň, což je mnohem cennější, a já jsem velmi mile překvapený, s jakou lehkostí se to stalo.“  Pro jednu z pěti písní nového EP využila kapela svou starší skladbu Benzínka, která přesně sedí k postavě Jerryho, jehož hraje Jiří Mádl.

V den premiéry filmu bude pětipísňové EP ke stažení na webu kapely. Nahrávku bude možné také objednat přes e-shop kapely a u San Piego Records za 100 korun. Čtyři slunce tour odstartuje 3. března v Písku, kde se také natáčela část filmu, který byl téměř celý natočen v Jižních Čechách. Celá šňůra spojená s filmem bude trvat do 28. dubna a zahrnuje téměř dvacet koncertů.

tz