ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12192 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vypsaná fixa jede na akustické turné

0 Redakce 5.9.2013

Skupina Vypsaná fiXa si během září a října střihne dva akustické koncerty, pokřtí akustické DVD a CD a začne nahrávat nové album.

V květnu tohoto roku přijala kapela nabídku hudební stanice Óčko zahrát pro ni svůj koncert netradičně – akusticky v pražském klubu Retro. „Během celé naší historie jsme akusticky zahráli pouze jednou. Skoro bych řekl, že to není v kapelové povaze, ale čím víc jsme o tom přemýšleli, tím víc se nám to začalo líbit,“ říká frontman Márdi.

„Navíc Óčko celý koncert natočilo a vyjde na CD a DVD. Je vlastně docela dobrý, že budeme mít v naší diskografii i akustickou desku. Zjistili jsme, že ty naše písně takhle znějí úplně jinak a zvukově se to hodně povedlo. Při nahrávání koncertu jsme využili starou, poloakustickou baskytaru Jolana, kterou jsme oprášili ze dna zkušebny a Mejn na ní hrál. Pítrs vytvořil speciální rytmickou sadu a celý to dostalo takovej super temnej spodek,“ dodává Márdi.

Pro nedočkavce, kteří na koncertě nebyli, připravila stanice Óčko záznam z tohoto koncertu. Bude odvysílán 15. září. Tím ale akustická etapa v životě kapely nekončí. V rámci nového pořadu na ČT Art odehraje další akustický koncert v Ostravě, a to 20. září.

„Bude odlišný od toho v Retru, protože budeme mít zcela nový akustický playlist a zařadíme úplně jiné písně z našeho repertoáru“ říká ještě Márdi. Akustické hraní pak vyvrcholí křtem DVD a CD v pražském klubu Dobeška 31. října

Kromě již zmiňovaných aktivit se kapela bude v září a říjnu věnovat nahrávání nového alba, aby pak v listopadu a prosinci vyjela opět na koncerty. Listopad budě věnován společnému hraní s Visacím zámkem na společném KultTour a v prosinci proběhne, pro velký zájem pořadatelů, bonusová část Tugedrtůr s Mňágou a žďorp.

Koncerty:
31.10. Praha –Dobeška – akustický koncert a křest CD+DVD
1.11. Chomutov KD (KultTour)
2.11. Točník u Klatov (KultTour)
9.11. Frýdek Místek KD (KultTour)
15.11. Kolín – Staré lázně (KultTour)
22.11. Strakonice (KultTour)
23.11. Dražice u Tábora (KultTour)
30.11. Stankov u Plzně (KultTour)
5.12. Bratislava (Tugedrtůr)
6.12. Opava KD (Tugedrtůr)
7.12. Pardubice – Elko (Tugedrtůr)
14.12. Jilemnice – Továrna (Tugedrtůr)
19.12. Praha – LMB (vánoční koncert)
20.12. Lipov u Uherského Hradiště (rockové vánoce)
21.12. Louny (vánoční koncert)