ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 20468 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vyjde výroční edice alba Manic Street Preachers

0 jsk 14.3.2016

Velšská kapela Manic Street Preachers vydá 20. května reedici alba Everything Must Go. Původně vyšlo 20. května 1996 a dostalo se na druhou příčku britské hitparády, což byl do té doby největší úspěch kapely v uvedeném žebříčku. Mnohé magazíny označily nahrávku za nejlepší album roku 1996.

Formaci vynesla v roce 1997 Brit Award za nejlepší album, přičemž Manic Street Preachers tehdy prohlásili i za nejlepší britskou kapelu. Everything Must Go je také první album skupiny po zmizení textaře a kytaristy Richeyho Edwardse. Naposledy ho viděli 1. února 1995. V roce 2008 ho po třinácti letech marného hledání oficiálně prohlásili za mrtvého. V době zmizení mu bylo 27 let.

Boxset, který vychází u příležitosti 20. výročí premiéry alba, bude obsahovat remasterované verze desky na CD i vinylu, záznam koncertu z Nynex Arény v Manchesteru z roku 1997 na DVD, B strany singlů a nový film o albu Freed From Memories od režiséra Kieran Evanse. Nabídne také videoklipy k singlům A Design For Life, Everything Must Go, Kevin Carter a Austrália, jakož i čtyřicetistránkovou knihu s dosud nezveřejněnými fotografiemi.

Kromě boxsetu bude k dispozici i skromnější verze reedice. Vyjde v podobě 2CD, které bude obsahovat remasterované album a audiozáznam koncertu z Nynex Arény.