ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12220 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vyjde soundtrack k filmu o Eltonu Johnovi

0 jsk 23.5.2019

V pátek 24. května vyjde soundtrack k filmu Rocketman (Rocketman: Music From The Motion Picture), který mapuje život a kariéru jednoho z nejslavnějších zpěváků hudební historie Eltona Johna a jeho dvorního textaře a spřízněné duše Bernieho Taupina. Do českých kin bude film uveden 30. května.

Než se Elton John stal tím, kým je dnes, jmenoval se Reginald a byl to malý brýlatý oplácaný kluk, který si místo s rodiči rozuměl spíše s klavírem. Zpočátku jen přizvukoval úspěšnějším muzikantům, což se zlomilo setkáním s textařem Bernie Taupinem, které odstartovalo Eltonovu raketově rychlou a někdy až příliš strmou cestu vzhůru na absolutní vrchol hudebního světa. Eltonovými berličkami, které mu pomáhaly zvládat rychlé změny, pocity samoty, opuštění a absenci lásky, byly alkohol a drogy. Elton byl však duší rocker, a tak se z každého srabu především vyzpívával.

Soundtrack k filmu obsahuje klasické hity v nových úpravách od Gilese Martina, který je synem slavného producenta George Martina, který pracoval s Beatles. Vokálně skladby místo Eltona Johna zpracoval herec v hlavní roli Taaron Egerton.

„Bylo důležité, aby skladby nazpíval Taaron. Chtěl jsem jeho vlastní interpretaci sebe, skrze Bernieho texty a mou hudbu. Nechtěl jsem, aby jenom hrál. Nechal jsem Taarona plně v rukách Gilese, kterému plně věřím, protože má neuvěřitelné schopnosti. Nechtěl jsem být Taaronovým stínem, který by na něj neustále dohlížel. Nechal jsem jim volné ruce a z výsledku jsem nadšený,“ komentuje projekt Elton.

„Na Eltonovi je nejlepší, že je opravdovým umělcem. Chce, aby lidé jeho dílo rozšiřovali – chce nové interpretace, které jsou pro něj osvěžující,“ dodává Giles.

Tagy: