ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8290 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vyjde reedice alba Hany Hegerové Potměšilý host

0 jsk 4.6.2020

Již 19. června vyjde po třiatřiceti letech od prvního vydání speciální edice alba Potměšilý host – písně Petra Hapky na slova Michala Horáčka kongeniálně nazpívané Hanou Hegerovou.  Album vyjde na cédéčku obohaceno o sedm bonusových písní a ve výpravném obalu na LP desce, kde je připraven i poukaz s kódem, jenž zdarma umožní stažení původní Hi-Res verze alba.

Potměšilý host je páté studiové album Hany Hegerové, které vznikalo postupně od července 1985 až do srpna 1986 v nahrávacích studiích Mozarteum a Hrnčíře. Album obsahuje tucet osobitých písní dnes již proslulé autorské dvojice Petr Hapka a Michal Horáček. Na nahrávce spolupracovala celá řada znamenitých muzikantů, třeba i stylově zdánlivě odjinud.

Saxofonista Štěpán Markovič, houslista Jan Hrubý, klávesák Zdeněk Zdeněk, kytarista Michal Pavlíček nebo baskytarista Vladimír Kulhánek byli snáze přiřaditelní k rocku nebo k jazzu, pomohli k decentně modernímu mainstreamovému zvuku. Hudební a zvukovou režii měli na starosti Roman Cejnar a Dalibor Votava. Výlučnou záležitostí se stala spolupráce se Simonem Heyworthem, která se uskutečnila se souhlasem společnosti Filmtrax, Londýn.

Simon Heyworth, který dělal zvukovou mixáž Potměšilého hosta, si získal pověst zejména jako koproducent desky Tubular Bells Mika Oldfielda. Hana Hegerová se díky albu Potměšilý host, které vydal Supraphon v roce 1987, posunula v čase a získala nové posluchače, aniž by ztratila cokoli z tradiční šansonové intenzity.