ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10061 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vyjde očekávaná kniha Hejno bez ptáků Filipa Douška

0 Petr Hašek 19.11.2012

Jedna z nejočekávanějších knih letošní zimy, titul Hejno bez ptáků autora Filipa Douška, vyjde již 1. prosince.

Román o západní civilizaci a její slepé skvrně vznikal 12 let. Z toho posledních pět let se mu Filip věnoval naplno. Knihu vydává samostatně, bez vydavatele, ovšem s týmem zkušených profesionálů. Se čtenáři komunikuje na Facebooku, kde má momentálně 2000 fanoušků. Řadí se tak mezi 10 nejúspěšnějších českých spisovatelů na sociálních sítích.

Tomáš Sedláček, autor bestselleru Ekonomie dobra a zla, o Hejnu bez ptáků říká: “Kniha vzlétá do takové hloubky a je tak krásně napsaná, že strká s lehkostí do kapsy mnohé světové klasiky. Obdivuji se Filipovi Douškovi skoro na každé stránce, jak umí pracovat s jazykem a myšlením – filosofie se líbá s dobrodružstvím, technika s básněmi, mystika s logikou v pnutí černé a bílé knihy, které jsou o všem (jen ne o černobílosti).”

Psaní textu zavedlo autora ke studiu dějin křesťanství, západní filozofie, umění, matematiky a politické ekonomie; tam všude nacházel zcela analogické paradoxy. “Nemyslím, že ten román šlo napsat před deseti lety. Tehdy nebyla Wikipedie a online archivy vědeckých studií. Často jsem zkoumal nějakou obskurní oblast třeba několik dní, aby z toho potom vznikla jedna věta,” vysvětluje Doušek.

Autor vystudoval mezinárodní obchod na VŠE, pracoval v IT v Londýně a v Hong Kongu, ale srdcem zůstal existenciálním dobrodruhem, který surfoval v Riu, stopoval na Aljašce, rozvážel pizzu na mopedu a experimentoval se životem.

Kniha mluví o novém myšlení, které začíná měnit každou lidskou sféru — od partnerských vztahů přes umění po politku. “To není knížka psaná od stolu v akademickým kanclíku. Žádné trápení introvertního intelektuála. Je to plnotučný román. Hutný, čtivý a hodně provokativní,” dodává.

rwi