ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9459 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vyjde nový krimi román Vlastimila Vondrušky, detektivka Hakana Nessera a sci-fi Františka Niedla

0 Richard Winter 13.1.2016

I tento rok bude ve znamení knih nejčtenějšího současného českého spisovatele Vlastimila Vondrušky. Nejen, že vyjde další díl Husitské epopeje, ale těšit se můžete i na zbrusu nový příběh Jiřího Adama z Dobronína pod názvem Mrtvý posel. Čtenáři i odborníky vysoce hodnocený – dnes již klasik švédské krimi školy – Hakan Nesser napsal další příběh s detektivem Van Veeterenem v hlavní roli. Pod názvem Dívka, která nikomu nechyběla vyjde v češtině 19. ledna.

V Mrtvém poslu královský písař Jiří Adam z Dobronína nalezne u dveří svého domu těžce zraněného muže. Umírající stihne ještě říci, že se chystá jakési spiknutí, jenže zemře dřív, než stačí povědět víc. Jiří Adam z Dobronína pochopí, že pro úspěch svého pátrání musí smrt onoho muže zatajit. Nejdříve však potřebuje zjistit, kdo to je a proč se v posledních dnech objevoval u všeho důležitého, co se na Starém Městě pražském stalo. Pomalu začíná skládat střípky skoro neuvěřitelného zločinu. Jenže proti němu stojí mocní nepřátelé.

V Dívce, která nikomu nechyběla se vrchní komisař Van Veeteren už se nemůže dočkat dovolené. V té době se vyšetřování zaměří na tajemnou a značně podezřelou náboženskou sektu. Jedna z jejich členek, dívka na prahu dospělosti, je nalezena mrtvá v lese nedaleko letního tábora skupiny. Byla brutálně znásilněna a uškrcena. Objevení jejího těla telefonicky oznámil anonymní volající. Členy sekty Čistý život vede Oscar Yellinek, charismatická, ale obezřetně hlídaná postava s mesiášským komplexem. Členové sekty Čistý život nebrání vyšetřování události, ale rozhodli se o celé věci zcela mlčet, čímž matou a rozčilují Van Veeterena a jeho kolegy.

Příznivci českobudějovického spisovatele Františka Niedla si přijdou na své v jednom z jeho raných děl. Sci-fi Slunce na útěku vypráví příběh Mika a Bessy, páru, který přežil katastrofu nevídaných rozměrů jen díky náhodě v krytu ve Skalistých horách. Několik krásných a prosluněných dní se jako mávnutím proutku mění v něco nedefinovatelného, v něco, s čím se lidstvo dosud nesetkalo. Po dvou relativně klidných měsících se hlavní hrdinové rozhodnout úkryt opustit a vydávají se hledat další přeživší. Krajina, kterou znali, se změnila k nepoznání. A přesto i v tomto fantaskním a mnohdy děsivém světě neztratili lidé většinu svých dřívějších vlastností, takže vedle zla nepřestává existovat dobro a vedle zbabělosti zase neobyčejná odvaha a touha po životě.