ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 18152 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vyjde Morriconeho posmrtné album

0 jsk 20.10.2020

Ennio Morricone byl italský oscarový skladatel, který letos ve věku 91 let zemřel. Během jeho mimořádné kariéry, která trvala více než šest desetiletí, vytvořil více než šest set kompozic. Za jeho nesmírně slavnými filmovými partiturami Once Upon A Time In The West, Once Upon A Time In America, The Untouchables, The Mission, Cinema Paradiso, Hateful Eight, The Good a The Bad and The Ugly je skrytá výstřední stránka jeho geniality, jež je hluboce oceňovaná mezi fanoušky, umělci a znalci.

Nyní je ohlášeno zbrusu nové album Morricone Segreto obsahující sedm dosud nevydaných skladeb. Deska odhaluje tajemství jednoho z nejuznávanějších skladatelů naší doby a vyjde 6. listopadu.

Album zkoumá možná nejbohatší tvůrčí období skladatele. Tedy období mezi koncem šedesátých a počátkem osmdesátých let a zároveň demonstruje Morriconeho dlouhotrvající vliv na generace hudebníků a filmových režisérů. Deska je cesta tajemnými hlasy, fuzzovými kytarami, vzdušnými strunami, přízračnými syntezátory a moderními drážkami. Dílo ukazuje skladatelův náskok před trendy a to, že svým způsobem diktoval styl.