ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4709 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vyjde kniha Muž bez psa švédské detektivní legendy Hakana Nessera

0 Richard Winter 16.4.2015

Světoznámý švédský spisovatel Hakan Nesser vytvořil dva brilantní detektivy. Prvního z nich detektiva Van Veeterena čeští čtenáři už znají (Žena s mateřským znaménkem, Čtvrtá oběť, Síť, Hlavolam), s druhým – inspektorem Gunnarem Barbarottim – mají příležitost seznámit se nyní. Knihou Muž bez psa začíná série kriminálních příběhů s inspektorem v hlavní roli.Exkluzivním vydavatelem knih Nessera v Česku je nakladatelství MOBA.

Nesser je původním povoláním učitel. Psát knihy začal v roce 1988. Opakovaně vyhrál ocenění Nejlepší švédský román, získal Glass Key a spoustu dalších nominací. Jeho knihy byly přeloženy do devíti jazyků a vyšly ve 25 zemích světa.

Inspektora Gunnara Barbarottiho představil světu v roce 2006 ve zmiňovaném románu Muž bez psaa je jeho hlavním hrdinou až do dnešních dnů. Barbarotti je švédský policejní inspector s italskými kořeny. Oproti Van Veeterenovi má mnohem pozitivnější povahu. Jeho příběhy se odehrávají ve Švédsku, i když město Kymlinge je fiktivní.

A jaký je první případ inspektora Barbarottiho? Prosinec v Kymlinge. Členové Hermanssonovy rodiny se scházejí, aby oslavili dohromady stopětileté výročí – otec Karl-Erik slaví 65 a nejstarší dcera Ebba 40 let. Nic se ale nedaří tak, jak to bylo naplánováno. V noci před „velkým dnem“ si Robert, černá ovce rodiny a nechvalně známá „celebrita“ z reality show „Zajatci z ostrova Koh Fuk“, vyjde na procházku a už se nikdy nevrátí. A příští noc zmizí beze stopy Ebbin syn Henrik. Jedná se o zvláštní případ, kterému má přijít na kloub italsky vyhlížející kriminální inspektor Gunnar Barbarotti. Může to být náhoda, že dva lidé ze stejné rodiny odejdou pouhý den po sobě z téhož místa? Nebo se to děje podle plánu? Existuje mezi událostmi nějaká souvislost? Knihu Muž bez psa do češtiny přeložila Helena Matochová.