ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6235 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vyjde kniha fotografií Richarda Müllera

0 Redakce 11.10.2010

V listopadu 2010 se na trhu objeví nová kniha fotografií slovenského zpěváka Richarda Müllera s názvem Enter. První nazvaná Amerika, kterou vydal v roce 1997, získala prestižní ocenění Nejkrásnější kniha roku v Čechách i na Slovensku. V nové knížce najdou fanoušci tři sta Müllerových snímků, které spolu s kurátorkou Denisou Bogdalíkovou vyselektoval z původních více než osmi tisíc záběrů. Jde o výběr z uplynulých desíti let jeho focení.

Kniha Enter odhaluje z Richarda Müllera víc, než si sám uvědomuje. Svět neživých věcí, předmětů a budov tepe jeho vnitřním světem. Vytváří dualitu živého a zmrazeného. Svět, který odhaluje, je pestrý a přitom smutný, je plný nečekaného prázdna i barevného naplnění. Kniha vtahuje čtenáře do fiktivního světa, po kterém se může svobodně procházet. Je vícesměrná, vícevýznamová. „Ze zásady nefotím portréty, a to z prostého důvodu – zdá se mi, že to je vstup do soukromí a že člověk, kterého fotografuji, z toho musí mít nepříjemný pocit. Je to osobní. Pokud se do mých záběrů někdy snažím dostat člověka, tak spíš jako spoluhráče než jako hlavního představitele,“ říká Richard Müller.

To, že je Richard Müller úspěšný umělecký fotograf, dokazují  komentáře těch nejpovolanějších z oboru. „Vždycky jsem říkal, že hudba je nedílnou součástí fotografie, že se ty dva způsoby vyjadřování  proplétají v jeden mohutný dojem – a hle: můj milovaný přítel a kolega, Monsieur Richard Müller o tom něco ví – pokud o tom dokonce neví vše, “říká ve svém prologu ke knize Enter známý fotograf Jan Saudek, dle kterého je Müller dokonce lepším fotografem než muzikantem. Součástí knihy je i speciální věnovaní Richardovi od fotografky světového formátu Annie Leibovitz.

Kniha bude mít netradiční  rozměry 280 x 231 mm, bude v tvrdém zasouvacím obale, její součástí bude i leporelo a deset pohlednic.

500 kusů knihy vyjde v exkluzivním balení a bude v nich vlastnoruční podpis Richarda Müllera.

tz