ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11261 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vydražili Lennonovu záchodovou mísu

0 Redakce 30.8.2010

Posedlost současného světa podivnostmi a kuriozitami byla v sobotu opět zdokladována. Záchodová mísa, kterou nějaké tři roky používal již zesnulý člen britské skupiny Beatles John Lennon, byla na aukci v Liverpoolu vydražena za 9500 liber, což je v přepočtu asi 286 tisíc Kč. Byl to zhruba desetinásobek očekávané ceny.

Porcelánovou mísu Lennon používal v letech 1969 až 1972, kdy žil v domě v Tittenhurst Park v Berkshire v Londýně. Když mu nainstalovali novou, daroval ji stavbaři Johnu Hancockovi s doporučením „používat ji jako květináč“. Dělník si ji ale schoval jako suvenýr a měl ji ve svém bytě až do své smrti.

Podle pořadatele aukce Stephena Baileyho mísu na 33. výročním Beatlesovském shromáždění  v Liverpoolu vydražila soukromá osoba ze zámoří. „Rozhodně to byla jedna z nejneobvyklejších věcí, které jsme kdy na aukci prodávali,“ řekl. Odborníci původně očekávali, že se mísa prodá asi za tisíc liber.

Na sobotní aukci se dále prodávala i harmonika, která patřila Lennonovu synu Julianovi, černobílá fotografie jednadvacetiletého Paula McCartneyho, lístek na koncert Beatles z roku 1962 nebo sbírka autogramů všech členů kapely. Pořadatelé aukce nabídli celkem 295 předmětů.

JŠp