ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12046 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vydavatelství Albatros vstupuje na trh s e-knihami

0 Richard Winter 9.4.2013

Nakladatelství Albatros Media koupilo 51 procent portálu eReading.cz, který je jedním z nejvýznamnějších distributorů elektronických knih v Česku. Toto spojení umožní Albatrosu vstup na trh s e-knihami, protože eReading.cz zařadí do své nabídky knihy nakladatelství. Cenu transakce firmy nezveřejnily.

V nabídce portálu eReading.cz se začnou v nejbližších týdnech postupně objevovat elektronické knihy ze všech nakladatelství skupiny Albatros Media, a to jak knihy vydané v minulosti, tak knižní novinky. Zákazníkům portálu transakce přinese nejširší nabídku elektronických knih na českém trhu.

Podle generálního ředitele Albatrosu Václava Kadlece je cílem akvizice zajistit eReading.cz pozici jednoznačné české jedničky v oblasti elektronických knih.

Do konce roku 2013 přibude do nabídky eReading.cz dalších více než 700 titulů z nakladatelství skupiny. “Plánujeme zajistit vydávání vhodných titulů v rámci skupiny Albatros Media elektronicky současně ihned s vydáním tištěné verze,” uvedl spoluzakladatel portálu eReading.cz Martin Lipert.

Albatros Media je největší nakladatelskou společností na českém trhu. Ročně vydává více než 1000 titulů. V účetním roce 2010/11 dosáhly tržby společnosti 262 milionů korun, firma vykázala zisk 4,4 milionu. Portál eReading.cz má nyní asi čtvrtinu trhu s elektronickými knihami v ČR. V současné době nabízí čtenářům přibližně 4000 titulů elektronických knih.

V Česku v posledních letech výrazně roste množství knih prodávaných prostřednictvím internetových obchodů, vyplývá z údajů společnosti NetDirect, která aktuálně spravuje 47 ze 49 tuzemských e-shopů s knihami. Růst prodejů knih přes internet negativně dopadá na malá kamenná knihkupectví, uvádějí knihkupci.

Tagy: ,