ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7072 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vydá Nirvana další živák?

0 Redakce 16.9.2009

Zatímco přeživší členové Nirvany a Courtney Love jsou uraženi, cítí se podvedeni a žalují toho, kdo má na svědomí, že grungeová ikona Kurt Cobain se objeví jako animovaná postavička v hře Guitar Hero, Universal Music oznámili, že oficiálně vydají živák Nirvany.

A ne jen tak ledajaký. Jde o kultovní a pirátsky masově rozšířený živý záznam z vystoupení skupiny na britském festivalu Reading z roku 1992. Samozřejmě ve formátu CD, DVD a i na nezbytném vinylu. Vše bude na trhu již na začátku listopadu. A to přes protesty členů Nirvany. Ono festivalové vystoupení je pamětné i z toho důvodu, že Kurt Cobain se dostavil na pojízdném křesle jako odpověď fámám, že je na tom zdravotně špatně a je zničen drogami. Načež Cobain vstal a podal úžasný výkon během 20 písní jako Come As You Are, Lithium a dokonce i milovaný/zatracovaný hit Smells Like Teen Spirit.

A to není vše. Sub Pop k oslavě 20. výročí znovu vydá album Bleach. Jako bonus zde bude druhá deska s živým záznamem koncertu z 9. února 1990 v Pine Street Theatre v Portlandu, Oregonu. Zde je tracklist:

'Intro'
'School'
'Floyd the Barber'
'Dive'
'Love Buzz'
'Spank Thru'
'Molly's Lips'
'Sappy'
'Scoff'
'About a Girl'
'Been a Son'
'Blew'

TK