ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6720 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vychází životopis Jiřího Šlitra

0 jsk 6.2.2024

Více než dvacet let sbíral Lukáš Berný materiály, informace a fakta o životě Jiřího Šlitra. Díky tomu vznikl – oproti dříve vydaným sborníkům – první celistvý životopis originálního muzikanta, herce a výtvarníka. Jiří Šlitr.

Doktor Klavír (CPress, 699 Kč) vyjde k 15. únoru, tedy ke stému výročí narození jednoho z nejvýraznějších českých umělců dvacátého století, a obsahuje unikátní, dosud nezveřejněné fotografie i informace z jeho nejbližšího okolí.

Lukáš Berný čerpal z mnoha dobových materiálů, umělcovy pozůstalosti, korespondence, z osobní rodinné kroniky a ze vzpomínek Šlitrovy rodiny, jeho kolegů i přátel v čele s Jiřím Suchým. Kniha je tak vystavěna na relevantních informacích, ne na domněnkách, a věnuje se Šlitrovu širokému pracovnímu životu, tedy divadlu, hudbě a výtvarné činnosti, stejně jako jeho složité osobnosti.

Dá nahlédnout i do zákulisí Semaforu, Laterny magiky nebo dobových kulturních souvislostí a čtenář se dozví i mnohé z poněkud tajemného Šlitrova soukromí. Text doplňuje pestrý a mnohdy dosud nepublikovaný obrazový materiál, skeny Šlitrových rukopisů, kreseb a zejména množství fotek z osobního i pracovního života.