ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6324 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vychází vlastní životopis Fredericka Forsytha, autora Dne pro Šakala

0 Richard Winter 8.9.2016

“Během svého života jsem těsně unikl hněvu obchodníka se zbraněmi v Hamburku, za občanské války v Nigérii na mě střílel mig a ocitl jsem se uprostřed krvavého převratu v Guineji-Bissau. Zatkla mě Stasi, postarali se o mě Izraelci, IRA mě přiměla ke spěšnému přesunu z Irska do Anglie. A to je jenom začátek,” říká Frederick Forsyth, autor špionážních románů, který proslul především Dnem pro Šakala, o knize Vypravěč, jejímž je autorem i hlavním hrdinou.

Dobrodružná kniha plná napětí s výstižným názvem Vypravěč vychází 5. září. Díla Fredericka Forsytha jsou stejně vzrušující jako Forsythův život. Narodil se 23. srpna 1938 v Ashfordu v Anglii, kde strávil dětství. V šestnácti letech odešel do Španělska, kde pracoval jako toreador a o tři roky později se vrátil do rodné Anglie, aby zde vstoupil do armády.

V devatenácti letech se stal nejmladším pilotem britské Royal Air Force. Ve dvaceti letech armádu opustil a stal se novinářem. Pracoval pro BBC a agenturu Reuters, kde sbíral zkušenosti, které později využil ve své spisovatelské dráze. Napsal mnoho špionážních románů, které se brzy staly bestsellery a byly přeloženy do mnoha světových jazyků. Některé z nich byly zfilmovány a objevily se i na české televizní obrazovce.

Nedávno se Forsyth tuzemským čtenářům připomněl románem Kobra, v němž prezident USA spouští tajnou akci s rozpočtem dvě miliardy dolarů, která má za cíl rozvrátit světový trh s kokainem. Paul Deveraux jako autor celého plánu řídí tajnou operaci proti kokainovému kartelu. Tato operace je zpočátku úspěšná, ovšem jejímu úspěšnému dokončení zabrání politické rozhodnutí.