ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30312 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vychází unikátní velkoformátová kniha snímků Toma Waitse

0 Redakce 22.5.2013

V limitovaném nákladu 6 600 výtisků vychází sběratelská edice unikátní fotografické knihy nazvané Waits / Corbijn ’77-’11. Rozměry i obsahem mimořádná velkoformátová publikace přináší více než 200 portrétů Toma Waitse pořízených Corbijnem během bezmála čtyř desetiletí a také poprvé publikovanou sbírku Waitsových autoportrétů. O úvod ke knize se postarali režisér Jim Jarmusch a dlouholetý hudební kritik Robert Christgau.

Kniha je kronikou umělecké spolupráce, která začala před více než pětatřiceti lety černobílými fotografiemi Toma Waitse, které pořídil mladý Corbijn v Holandsku v roce 1977. První fotografie jakoby symbolicky proplétaly kariéry obou, vzájemně je inspirovaly. Waitsova „živá persona“ pomohla Corbijnovi definovat jeho vyprávění, dodala statickým fotografiím filmový styl.

„Anton vezme do rukou tu malou černou věc, zamíří na vás a v tu chvíli opadá všechno listí ze stromů. Stíny se prodlouží a jsou tak děsivé, dům je náhle opuštěný a já vypadám jako fešácký… hrobník. Miluji práci s ním. Věřte mi, pro nikoho jiného bych neskákal ze skály na skálu oblečený v drákulovském pláštíku,“ řekl ke spolupráci Waits.

Kniha stojí 4 490 Kč.

Tagy: