ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 18039 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vychází thriller Řetěz od Adriana McKintyho

0 jsk 20.8.2020

Musíte unést cizí dítě, aby to vaše zůstalo naživu. Zdá se vám to šílené? Ano, jen dokud se to nestane právě vám. Na tomto půdorysu rozehrává jeden z nejvýraznějších současných autorů thrillerů a detektivek Adrian McKinty příběh, který se snadno může stát noční můrou každého rodiče. Kniha vyjde v českém překladu 31. srpna pod nakladatelskou značkou Vendeta.

Příběh zavede čtenáře do poklidného novoanglického městečka, jemuž vládne tajuplný Řetěz. Nikdo o něm nemluví, nikdo se neodváží obrátit na policii ani na FBI. Vždyť jde o jejich děti. Všechno začne, když se Rachel dozví, že její jedenáctiletá dcera byla unesena. Jediným způsobem, jak ji dostat zpět, je unést další dítě. V opačném případě bude její dcera zavražděna. Rachel se tak ocitá v děsivém a zvráceně propracovaném schématu zločinu, který mění rodiče obětí v kriminálníky.

Próza Adriana McKintyho má jako vždy spád a jen tak vás nepustí ze svých spárů. Zároveň se jeho text pozvedá z prvoplánového napětí k nevyřčeným otázkám po smyslu lidské existence, k hranicím morálky a znepokojivému vědomí, že každé vítězství má svou cenu.

Autor knihy, který napsal díla jako Slyším sirény v ulicích či Mrazivá hlubina, je považován za předního představitele tzv. nové vlny irských autorů detektivních románů. Na kontě má mnoho ocenění včetně literární ceny Edgar Allan Poe Awards.

Thriller vzbudil po svém vydání velké ohlasy u čtenářů i kritiky. Nově také získal prestižní britské ocenění Theakston Crime Novel Award pro rok 2020. Minulý rok koupilo práva ke knize filmové studio Paramount Pictures. Fanoušci se tak brzy dočkají také filmového zpracování napínavého příběhu.