ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5585 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vychází soundtrack k Hřebejkově trilogii Zahradnictví

0 Redakce 22.11.2017

V letošním roce byly uvedeny do kin tři celovečerní filmy Jana Hřebejka podle scénářů Petra Jarchovského, tvořící trilogii Zahradnictví (Rodinný přítel, Dezertér a Nápadník). Animal Music nyní vydává na jednom albu souhrnný soundtrack celé trilogie.

Autorem hudby k Zahradnictví je Petr Ostrouchov, jeho hudba je na albu doplněna několika dobovými nahrávkami písní Osvobozeného divadla, které tvoří významnou součást hudební dramaturgie filmů. Nahrávky filmové hudby vznikly v polském studiu Alvernia a v pražském studiu Smečky za doprovodu orchestrů Sinfonietta Cracovia a Prague Metropolitan Orchestra. Na albu účinkují hudebníci jako Radek Baborák, Juraj Bartoš, Carolina Eyck, Thomas Bloch, Ondřej Pivec, Jiří Levíček, Jiří Slavík a řada dalších. S nahrávkou písně „Jarní vítr“ Jaroslava Ježka je zastoupen i Orchestr Jakuba Šafra.

Soundtrack je završen titulní písní „Zahradnictví“, kterou Ostrouchov složil na text Tomáše Belka a nazpíval jako duet s herečkou Annou Fialovou za doprovodu kapely Blue Shadows, v níž rovněž působí.

„Snažil jsem se jít v případě Zahradnictví cestou přehledné práce s minimem hudebních motivů, které jsem na ploše tří po sobě jdoucích filmů neustále přepracovával a posouval do nové instrumentace a nového významu. Hudba zní „klasicky“ ve smyslu tradičního orchestrálního zvuku, ovšem vyčnívají z ní zvuky v tomto kontextu málo známé, jako těremin, skleněná harmonika nebo hammondovy varhany“, říká autor.

Soundtrack Zahradnictví vychází na CD, digitálně jej distribuuje společnost Supraphon.

(foto: Česká televize)