ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5219 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vychází Skrytá těla, volné pokračování thrilleru Ty

0 Richard Winter 25.2.2016

Hrdinou thrilleru Skrytá těla je opět Joe Goldberg: nejsympatičtější psychopatický zabiják, jakého jste kdy potkali. Literárně, ovšemže. Caroline Kepnes (na snímku) totiž předkládá tuto postavu natolik sugestivně, až ve čtenářích vyvolává rozporuplný pocit, že Joeovy vražedné pohnutky chápou. Skandální! Považte, sympatizovat s vrahem! A v novinkové knize Skrytá těla jde autorka ještě dál, protože tentokrát leckterý čtenář možná začne Joeovi dokonce držet palce.

Ve Spojených státech vyšla Skrytá těla před týdnem a už teď mají na největším čtenářském serveru Goodreads ještě lepší hodnocení než Ty. A o čem novinkový román Skrytá tělaje?

Joe Goldberg, šarmantní antihrdina s vražednými sklony, se i ve svém dalším příběhu snaží najít dokonalou lásku. Za každou cenu. Když Joe za tragických okolností přišel o svou přítelkyni Beck, dospěl k zoufalému přesvědčení, že už nikdy nebude schopen milovat. Pak ale začala v jeho knihkupectví pracovat Amy Adamová a Joe zjišťuje, že se ve svém chmurném úsudku mýlil. Je svou novou kolegyní posedlý, přestože (nebo protože?) představuje pravý opak Beck – nesnáší Twitter, dokonce ani nemá e-mailovou adresu a na internetu o ní není jediná zmínka. Joe je uchvácen. Než však stačí Amy požádat o ruku, dívka zrádně zmizí a zanechá po sobě jen několik mlhavých stop.

Ty stopy vedou do Los Angeles. Tam se Joe nikdy v životě nechtěl vydat! Úplně cítí, jak v něm pouhé pomyšlení na to příšerné město probouzí šílenství. Touha najít zrádkyni a pomstít se jí za způsobené příkoří je ale silnější, a tak se Joe brzy ocitá v mučivé přítomnosti podivných existencí, kterých je LA plné. U některých dokonce Joe nabude přesvědčení, že bez nich by byl svět lepším místem…

Jedna osoba se však z tohoto panoptika vymyká: chytrá, krásná a bohatá Love Quinnová. Možná by se mohla stát Joeovou vstupenkou do světa vyvolených. Možná by mohl díky ní překonat svou smutnou minulost. Ale možná je Love jen další dočasnou zastávkou na Joeově namáhavé cestě k nalezení té pravé. Tohle nikdo neví. Nejspíše ani Joe.