ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14198 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vychází román amerického spisovatele Dona Winslowa Divoši

0 Petr Hašek 30.8.2012

V Knižním klubu vychází román amerického spisovatele Dona Winslowa Divoši, který je charakterizován jako brutální thriller s vůní marihuany.

Stejnojmenná filmová adaptace režiséra Olivera Stonea bude mít v České republice premiéru 27. září. V hlavních rolích se v něm představí John Travolta, Uma Thurman a další hvězdy.

Kriminální román, který New York Times zařadil mezi desítku nejlepších knih roku 2010, je druhým autorovým popisem světa drogových kartelů. Tím prvním je černá detektivka The Power of Dog z roku 2005.
Hrdiny Divochů je dvojice zhulených týpků Čon a Ben.

Čon je veteránem bojů proti Al-Káidě a Tálibánu a miluje zbraně. Ještě víc ho ale baví konzumace marihuany, jejímuž pěstování a prodeji ve velkém se nadšeně oddává s Benem, který na Berkeley vystudoval vše, co je pro tenhle druh podnikání potřeba – botaniku a marketing.

Kšeft v jižní Kalifornii spokojeně kvete, dokud se o podnikání dvou vysmátých chlapíků nezačnou zajímat mexičtí drogoví bossové. Mexičané unesou společnou přítelkyni Čona a Bena Ophélii a chtějí nejen výkupné, ale i vyrovnání ztrát, které jim svým podnikáním způsobili. Ophélii hrozí smrt, ale její “boyfriends” se rozhodnou, že těm „mexickým parchantům” dají pořádně za vyučenou. Pod heslem “Svět není morální supermarket” začíná válka, v níž vyhrává rychlejší, chytřejší a tvrdší.

Knihu Dona Winslowa, která podle vydavatele ukazuje, že správný thriller má být ostrý a nekompromisní jako rapový text, do češtiny přeložil David Petrů.

rwi