ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 22456 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vychází reedice prvního alba kapely Greenhorns

0 jsk 8.3.2022

Letošní nedožité osmdesátiny Jana Vyčítala a pětasedmdesátiny Michala Tučného zdaleka nejsou jediným důvodem reedice prvního alba skupiny Greenhorns nazvaného Greenhorns ’71. Nepochybně patří mezi zásadní položky historie naší country muziky.

Asi nejslavnější sestava skupiny nabídla nejen výrazné zpěváky Tučného, Hoffmanna či Linku, ale i znamenité instrumentální osobnosti Vyčítala, Šimka, Čermáka, Štýbra, Dobeše, Krále a Hnyka. Výhradně převzatý repertoár do domácí autenticity doplnili textaři přímo z Greenhorns, především Vyčítal, ale rovněž Hoffmann a Čermák. V obohacené reedici se objeví kresba Vyčítala, fotografie Františka Heřmana, ale zejména skladby Blues folsomské věznice, Oranžový expres, Blízko Little Big Hornu nebo Když náš táta hrál.

„Foto na obalu LP Greenhorns ’71 fotil František Heřman. Dali jsme si sraz na Trojském ostrově, dress code – cowboy. Nedaleko na ostrově byl i jezdecký oddíl, který souhlasil se zapůjčením několika koní. Záměr byl vyfotit všechny, nebo aspoň většinu kapely, na koních. Nakonec souhlasili jenom Šimek a Dobeš, Michalovi kvůli atraktivitě byl kůň přikázán. V průběhu focení se ale jeden z ořů něčeho lekl a začal prchat. S ním i ostatní dva, dali se na úprk směrem k nedalekému houští, před ním prudce uhnuli a Michal jako jediný tento manévr neustál a po hlavě zahučel do toho křoví! Bílý jeansový komplet, který si na to focení pořídil, byl zcela zničený. Naštěstí několik fotek fotograf zmáčkl už před tímto incidentem, takže foto nakonec dopadlo dobře,“ vzpomíná na focení zakládající člen Tomáš Linka.

Pro reedované cédéčko objevil Miroslav Černý hned patnáct bonusů z alb z let 1967 až 1970, které tak doplňují reedici dalšími legendárními kousky na pomník slavné fázi naší country & westernové scény. Na pečlivě reedovaném LP je základních dvanáct písní s remasterovaným zvukem, to vše v atraktivně rozšířeném obalu obohaceném o dobové fotografie a texty.

(foto: František Heřman)

Tagy: ,