ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13335 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vychází reedice alba Václava Neckáře Planetárium na 2LP

0 jsk 2.10.2020

Tento měsíc oslaví populární zpěvák Václav Neckář sedmdesáté sedmé narozeniny. K jubileu vydává vydavatelství Supraphon reedici jeho legendárního projektu Planetárium na dvou vinylech.

„Planetárium vzniklo vlastně díky Zdeňku Rytířovi. Ve Stromovce se zatoulal do prostor pražského planetária, v jehož kopuli se měnilo postavení hvězd z pohledu severní a jižní polokoule. Seděl ve tmě v poslední řadě a hledal, kdo celý ten složitý mechanizmus planetária řídí. Najednou zahlédl za řídicím panelem mrňavou, brejlatou dívku, která svýma malýma ručkama ovládá celý vesmír,“ vzpomíná Václav Neckář.

„V roce 1974 jsme natočili desku Tomu, kdo nás má rád a další deskou v roce 1977 bylo právě Planetárium, kterým jsme pokračovali v monotematických projektech. Obchodní manažer Supraphonu Jiří Vinařický mi sdělil, že takovýto projekt se neprodá. Vzal si ale nahrávku domů a naštěstí ji nechal poslechnout svému synovi. Ten prý řekl: To je ono! Planetárium pak bylo v některých obchodech podpultovkou a Supraphon ho musel dolisovávat. Nakonec se ho prodalo 125 tisíc kousků, a to to bylo dvojelpíčko! Takže si myslím, že se publiku líbilo,“ dodává.