ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5600 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vychází první ze série románů s vrchním inspektorem Johnem Lutherem

0 Richard Winter 8.6.2015

Na knihkupeckých pultech se objevil krimi román vynikajícího britského spisovatele a scénáristy Neila Crosse Posedlost. Stal seprvním z nové série románů s detektivem vrchním inspektorem Johnem Lutherem v hlavní roli. Uvede nás do Lutherovy minulosti a do jeho mysli.

Jak název anglického originálu knihy Luther The Calling (do češtiny přeložila Martina Knápková) napovídá, jde o předlohu seriálu BBC, který byl již dvakrát nominován na prestižní ocenění Emmy Awards za nejlepší scénář a vysílán ve více jak 160 zemích světa. Kniha není předlohou seriálu, ale v ději seriálu předchází. The Guardian nazývá jeho autora Neila Crosse, držitele Ceny Edgara Allana Poea, britským Stephenem Kingem a o jeho Posedlosti mluví jako o chorobně čtivém románu. Vychází u nakladatelství MOBA.

Seznamte se s Johnem Lutherem, brilantním detektivem londýnské kriminálky, specialistou na vraždy, jenž řeší všechny případy s mimořádnou rychlostí. Ovšem jen do chvíle, kdy najde rovnocenného protivníka… Případ, který je mu nyní přidělen, totiž ochromil celý Londýn a otřásl britskou veřejností. Navíc má jeho soupeř na své straně média.

Luther po letech strávených mezi vrahy, pedofily a psychopaty, lidmi na samém dně londýnské společnosti, ztrácí pevnou půdu pod nohama a jen stěží dokáže ovládat svůj hněv. Hněv, který stravuje jeho duši. Jak tenká hranice ho dělí od toho, aby sám začal dělat věci, kvůli nimž stíhá lidi na druhé straně zákona? Co všechno je ochoten obětovat v honu na nejnebezpečnějšího zabijáka a psychopata, se kterým se během své kariéry utkal? A čeho je schopna zvrácená lidská mysl?

Tagy: