ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9641 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vychází osmý díl série Hellboy

0 Petr Hašek 14.9.2012

Vychází další díl série Hellboy. Nová kniha se tentokrát jmenuje Hellboy: Temnota vábí a hlavní postava Hellboy se v ní dostane až do světa ruských bylin.

Osmý díl Temnota vábí přímo navazuje na šestý díl Podivná místa a pracuje i s dalšími postavami, které se objevily v minulých dílech. Navíc k nim přidává další z ruských bylin. Hlavní hrdina utká s babou Jagou, Kostějem Nesmrtelným a potká se i s překrásnou Vasilisou.

Ve vábivé temnotě se představuje nový kreslíř Duncan Fegredo, který připravil celou knihu a převzal práci po Miku Mignolovi. Ten Hellboye jednak vytvořil a dále se mu věnoval od roku 1994. Fegredo spolupracoval již pár let na tvorbě Hellboye, kniha Temnota vábí je ale první, kterou svými kresbami vytvořil celou, Mignola napsal pouze scénář a nakreslil obálku.

“Směle se dá říci, že jeho kresba se té Mignolově nejen vyrovná, ale v něčem ji dokonce i překonává. Mignola si Fegreda sám pečlivě vybral, nechtěl svého plagiátora, ale někoho s podobným výtvarným viděním. Sjednocujícím prvkem celé knihy je pak jeden z nejlepších koloristů Dave Stewart,” uvedl Václav Dort, šéfredaktor Comics Centra vydávajícího Hellboye.

Královna čarodějek Hekaté v jeho nových dobrodružstvích přichází o veškerou moc a čarodějnice hledají, kdo by je mohl vést. Za svého krále si vybírají Hellboye. Ten to ale odmítá a ocitá se v zajetí světa ruských bájí a mýtů, kterému vládne baba Jaga. Aby mohl utéct, musí se nejdříve utkat s řadou jejích služebníků. Mezitím čarodějnice připravují trůn pro novou strašlivou královnu, která již přichází.

rwi