ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5585 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vychází očekávaná kniha Anthonyho Doerra Sběratel mušlí

0 Richard Winter 22.11.2016

Držiteli Pulitzerovy ceny Anthonymu Doerrovi (za knihu Jsou světla, která nevidíme) vychází již třetí kniha v češtině s názvem Sběratel mušlí. Opět v překladu Jakuba Kaliny z originálu The Shell Collector v nakladatelství MOBA.

Autor zavádí čtenáře na africké pobřeží i na předměstí Ohia, ukazuje předstíranou pompéznost i boj o přežití v divočině, hojnost přírody i její divokou sílu. Slepý hrdina titulní povídky tráví dny procházkami po plážích Keni s německým ovčákem po boku a probírá se zrnky písku. Mimo něj jsou tu pozorovatelé velryb a rybáři, lovci a mystici, zachycení v určitých okamžicích svých životů. Doerr jako přirozený vypravěč zkoumá lidská dilemata ve všech podobách – touhu, zármutek, nerozhodnost, zlomené srdce i pomalé zotavování.

“Anthony Doerr je úžasný spisovatel. Jeho příběhy pronikají hluboko pod povrch a těží ze zapomenutých míst i z míst, která ještě nikdo jiný neobjevil. V těchto příbězích není krása pouze popisována, tady přímo vzniká,“ uvedl o Doerrovi jeho spisovatelský kolega Rick Bass, autor knihy Where the Sea Used to Be.