ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5508 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vychází nový román Roberta Ludluma Bourneova pomsta

0 Richard Winter 2.9.2014

Nový román Bourneova pomsta čerpající z tvůrčího potenciálu Roberta Ludluma a Erica Van Lustbadera přichází do Čech. Jedenáctý příběh Jasona Bournea vyjde 10. září u nakladatelství Domino, které je už osmnáct let výhradním českým nakladatelem tohoto autora. Bourneovu pomstu přeložil z originálu The Bourne Retribution Michael Havlen.

Jason Bourne, agent bez minulosti, kterého stvořil Robert Ludlum, se stal legendou už v sedmdesátých letech 20. století a zůstal jí dodnes. Ludlumovy příběhy jsou propracované do sebemenších detailů a napsané s tak udivující znalostí problematiky, že se Bourneův literární otec stal předmětem zájmu CIA. Ta se zajímala o zdroj jeho informací, podezřívajíc v lepším případě jeho přátele v agenturních kruzích z jejich úniku, v horším případě samotného Ludluma z práce pro kdovíjakou tajnou službu.

Jason Bourne inspiroval filmaře, aby natočili filmovou sérii thrillerů v hlavní roli s Mattem Damonem, jejíž divácký úspěch přiměl tvůrce bondovek, aby i jejich legendární špión prožíval akčnější příběhy než dřív.

Šéf izraelské tajné služby Mosad má v novém příběhu pro Bournea nový úkol: zjistit pravou podstatu obchodů mezi vysokým čínským představitelem Ou-jangem a významným obchodníkem s drogami z Mexika. Bourne tuto misi rád přijme, především z osobních důvodů: Ou-jang totiž nechal před časem zavraždit agentku Rebeku, která patřila mezi hrstku lidí, na nichž Bourneovi skutečně záleželo.

Bourne se do plnění úkolu vrhne plný touhy po pomstě, ale brzy se začne zaplétat do nebezpečné hry, v níž kromě Mexičanů a Číňanů figurují i Rusové. Sveřepé pátrání zavede Bournea do různých končin planety a skončí ve vesnici na čínském pobřeží – a právě tam se z lovce stane kořist. Obklopen hrozbami ze všech stran netuší, komu se ještě dá věřit. Čím blíž je ke svému cíli, tím blíž je i vlastní smrti…