ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5325 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vychází nový román Michaela Robothama Amnézie

0 Richard Winter 13.4.2016

Třetí případ klinického psychologa Joe O’Loughlina a hlavního hrdiny detektivních románů Michaela Robothama právě vychází pod názvem Amnézie. Stejně jako oba předchozí (V podezření a Řekni lituji) z originálu Lost do češtiny přeložil Saša Neuman.

Ohlasy ze zahraničí slibují napínavou četbu bez přestávek. „Amnézieje temná a strhující a vy ji budete chtít přečíst na jeden zátah. píše  Reviewing The Evidence. „Skvělý román. Amnézie zvyšuje a udržuje napětí. Co víc si přát od thrilleru?“ dodává Thriller Magazine.

V knize je jedné studené londýnské noci z Temže vytažen detektiv oddělení vražd Vincent Ruiz. V noze má kulku a v paměti mu zeje obří propast. Nevzpomíná si ani na střelbu, ani na to, jak se ocitl v řece. Jediným vodítkem je fotografie nalezená v jeho kapse. Je na ní Mickey Carlyleová, sedmiletá dívka, pohřešovaná už celé tři roky. Co když to ale policie celé špatně pochopila? Ruizovou jedinou nadějí, jak celou záhadu vyřešit, je vydat se po svých vlastních stopách a rozpomenout se, co se tu noc vlastně stalo. Čím víc střípků vzpomínek nachází, tím víc si uvědomuje nutnost získat svou pamět zpět. Obraz události se však zdá stále zmatenější.Pomoci mu může jediný muž – psycholog Joe O’Loughlin.

Rodilý Australan Michael Robotham působil čtrnáct let jako novinář nejen ve své vlasti, ale také v Británii či Americe. Na začátku 90. let se rozhodl stát profesionálním spisovatelem a od té doby již stihl napsat mnoho knih. Populární se stala zvláště série thrillerů o psychologovi Josephu O´Loughlinovi, které byly přeloženy do 23 jazyků a publikovány ve více než 50 zemích.

Robotham získal australskou literární cenu Neda Kellyhoo, třikrát byl v užším výběru pro ocenění britské Asociace autorů kriminálních románů. Jeho knihy se pravidelně řadí mezi bestsellery, jeden z titulů (V podezření) byl dokonce zvolen Mezinárodní knihou měsíce.