ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5457 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vychází nový dobrodružný román Hráč Františka Niedla

0 Richard Winter 22.10.2014

Dobrodružství Pavla Vencla pokračují. Vychází volné pokračování bestselleru Útěk do pekel pod názvem Hráč. Vystudovaný filozof, který se živil hraním karet, miloval ženy a dobrodružný způsob života, doslova proplul druhou světovou válkou, aby skončil v komunistickém vězení – tak se uzavřela první kniha s Pavlem Venclem v hlavní roli.

Jsou čtyři roky po válce a do psychiatrického sanatoria v Bavorsku, kde se léčí převážně prominenti fašistického Německa, je umístěn muž, který neví, jak se jmenuje, ani kým byl za války. Jediné, co o něm okolí ví, je, že se zřítil s letadlem při útěku z Československa. Mluví německy, ale jak se mu postupně vrací paměť, vzpomíná si i na další jazyky a fragmenty z minulosti, které se skládají v mozaiku jeho předešlého života…

Autor František Niedl o knize prozrazuje: “Pavel Vencl přežil pád stíhačky, se kterou začátkem roku 1949 utíkal z Československa. První část knihy se odehrává v Bavorsku v sanatoriu pro lidi duševně choré a ty, kteří utrpěli ztrátu paměti, což se přihodilo právě jemu. Druhá část pak v Československu, kam se Pavel vydá do uranových dolů v Jáchymově pro svého přítele. Ale nebude to jednoduché, protože tehdy odtud lidé jen tak volně neodcházeli na vycházky. A třetí část? Trochu Švýcarsko, Anglie… Ale především Argentina, kde má náš hrdina také cosi na práci.”

Román světového formátu Františka Niedla vychází – stejně jako jeho ostatní knihy – exkluzivně u nakladatelství MOBA.