ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15681 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vychází nová kniha Hakana Nessera Hlavolam

0 Richard Winter 12.9.2013

V nakladatelství MOBA v edici Severská krimi vychází nová kniha švédského spisovatele Hakana Nessera Hlavolam. Autor, který třikrát získal cenu za nejlepší švédskou detektivku a v roce 2000 se stal držitelem prestižního ocenění Glass Key, na scénu opět uvádí detektiva Van Veeterena.

U tuzemských čtenářů si již získaly velkou popularitu předchozí česká vydání Nesserových knih Síť (2012) a Čtvrtá oběť (2013). Děj začíní za slunečného srpnového dne je z vězení propuštěn dlouho vězněný muž, údajně dvojnásobný vrah, který s evšak ke svým činům nikdy nepřiznal. V jednom z deštivých dubnových dnů najdou hrající si děti jeho mrtvolu. Byl zabit, protože si někdo myslel, že nebyl potrestán dostatečně? Komisař Van Veeteren získá podezření, zda nakonec obět nemluvila pravdu a skutečný vrah není stále na svobodě…

Nesser se narodil na farmě v Kumla, většinu svého života však prožil v Uppsale. Po univerzitním studiu, kdy se orientoval především na skandinávské jazyky, angličtinu, literaturu, historii a filozofii, pracoval dlouho jako učitel. Jeho první román vyšel v roce 1988, ale jako učitel pracoval až do roku 1998, kdy se rozhodl být spisovatelem na plný úvazek. V roce 2006 se Hakan Nesser a jeho manželka Elke přestěhovali do New Yorku. V současnosti žije Hakan Nesser s ženou a dětmi v Londýně a je úspěšným spisovatelem na volné noze.

Napsal řadu detektivních románů. Jeho knihy byly ze švédštiny přeloženy do více než 25 jazyků. Nesser vytvořil postavy detektiva Van Veeterena a inspektora Barbarottiho, kteří se pohybují v precizně zachyceném prostředí, inspirovaném zejména švédskými, nizozemskými, německými a polskými reáliemi.

Tagy: