ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5621 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vychází NOP 1, první společné album tří hudebních bardů

0 jsk 19.10.2022

Norbi Kovács, Jaroslav Olin Nejezchleba, Pavel Fischer – tři výrazné hudební osobnosti, se sešli ke společnému muzicírování. Repertoár jejich tria NOP nezná hranice, klene široký oblouk od maďarského folkloru přes irské balady až k moravským lidovkám a nechybějí v něm ani vlastní písně.

Na své první album NOP 1 zařadili výběr osvědčených koncertních kousků, které se v jejich podání mění v čirou a kondenzovanou radost z hudby.

Název alba i samotného uskupení odkazuje k jeho členům. Písmeno N patří Norbimu Kovácsovi, fenomenálnímu kytaristovi, který hrál s Radůzou, Petrem Skoumalem či Máriem Bihárim. V současnosti je členem Ivan Hlas Tria a Lokomotivy. Také píše filmovou hudbu a fotografuje. Za písmenem O se skrývá rockový violoncellista, baskytarista a zpěvák Jaroslav Olin Nejezchleba, kterého znají fanoušci skupin Marsyas, Etc…, Čundrgrund nebo Blues Session. Nyní vystupuje s Ivanem Hlasem nebo skupinou Kybabu.

Písmeno P obsadil houslista Pavel Fischer, absolvent Pražské konzervatoře, spoluzakladatel Škampova kvarteta, s nímž pravidelně koncertoval na nejvýznamnějších světových pódiích. Nyní se věnuje pedagogické činnosti, spolupracuje s Ivou Bittovou, souborem Bardolino a akordeonistou Jakubem Jedlinským.