ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9459 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vychází Niedlův Dotek zla, další příběh Michaela Daberta

0 Richard Winter 12.10.2015

Po Pohledu šelmy, Štvanici a Světlech na pobřeží vychází další příběh Michaela Daberta Dotek zla z pera spisovatele Františka Niedla. Všemi dobrodružstvími se táhne jedno pojítko – vraždy.

Život už zavál elitního žoldáka Michaela Daberta do mnoha koutů světa, po dlouhé době i do jeho rodné země, odkud utekl ještě za minulého režimu. Nyní si chce užít toho, čeho každý „zasloužilý důchodce“ – odpočinku, cestování a společnosti své krásné přítelkyně, herečky Joan Hartingové. Ale nebyl by to Dabert, aby ho po nějaké době nezačalo pálit dobré bydlo… A tak jako na zavolanou přichází nabídka na ochranu soudce, rodinného přítele Joan, který je původně pozval jen na návštěvu k Velkým kanadským jezerům.

Zdá se však, že soudci nejde pouze o ochranu vlastní osoby… Události nabírají rychlý spád, když někdo začne systematicky likvidovat obyvatele blízkého města. Podaří se i tentokrát Dabertovi odhalit zlo, které se plíží nad Hořejším jezerem? Nebo bude tentokrát tímto zlem pohlcen i on?

“Nový příběh věčného dobrodruha Daberta čtenáře tentokrát zavede na pomezí Spojených států a Kanady, do oblasti Velkých jezer. Konkrétně k jezeru Lake Superior, tedy Hořejšímu jezeru. Ale děj se na krátký úsek vrátí i do Česka, kam Michael Dabert doprovází svoji přítelkyni a filmovou hvězdu Joan Hartingovou při natáčení v Praze. Ale to podstatné se odehraje v té krásné krajině státu Wisconsin, kde na březích jezer stojí sídla boháčů, a kde by člověk nečekal, že je možné, aby se tam usídlilo i zlo. Nicméně je to jenom zdání, protože zlo si najde cestu kamkoliv. Kniha Dotek zla se zabývá spletitým případem a zlo, které z toho příběhu vystupuje má původ v několik desítek let staré minulosti. Když začnou umírat lidé, nejdřív si nikdo nedá do souvislosti, že by tyto skutečnosti mohl pojit jediný případ. Ti lidé jsou z různých společenských vrstev a zdánlivě je nic nespojuje. Michael a Joan jsou pozváni do sídla Joaniných přátel, rodiny soudce Brookera. Ale to pozvání není zase tak zcela nezištné. Už v předchozí knize se z Daberta stává více detektiv, než osobní strážce. V Doteku zla je detektivem již na plný úvazek,” uvedl autor.

Niedl prozradil, že jeho nejbližší detektivka bude z jiného soudku. Hlavním hrdinou bude detektiv, kterého, včetně jeho rodiny, mají za blbce. Knížka se bude jmenovat Inspektor Prevít.