ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 26609 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vychází Nevinnost od Stelly Blómkvistové a další detektivky

0 Petr Hašek 3.7.2012

Se začínajícími prázdninami a časem dovolených se na knižním trhu objevuje několik detektivek včetně novinky Nevinnost od islandské spisovatelky Stelly Blómkvistové.

Totožnost této úspěšné autorky (nebo možná autora) je zahalena tajemstvím. Pod pseudonymem píše již několik let a říká se, že se jedná o veřejně známou osoba Islandu.

Krimi Nevinnost je již několikátou v řadě, která byla od Blómkvistové přeložena do češtiny. Kriminální román začíná nálezem mrtvoly mladé ženy v jezírku. Místní tisk rychle označí viníka: má jím být otec zesnulé, íránský přistěhovalec, který měl na své dceři spáchat vraždu ze cti, protože byla těhotná. Když však mladá advokátka začne s vyšetřováním, zjistí, že případ je mnohem komplikovanější. Narazí totiž na skupinu bezohledných mužů, kteří obchodují s drogami a zneužívají mladé ženy.

Kromě zmiňované severské krimi vyjde v nakladatelství MOBA několik dalších původních českých detektivek. Milovníci tohoto žánru se mohou těšit na Masožravé rostliny Evy Kačírkové: v šesti povídkách autorka jasně vymezuje hranici mezi normálním, spořádaným životem a zločinem.

Chystá se také Mlžná tvrz Dany Ruskové, příběh mladé ošetřovatelky pečující o starou dámu mající podivné změny nálad. V edici světová krimi vyjde pokračování série detektivek od Lydie Adamson tentokrát pod názvem Kočka s houslemi.

rwi