ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 3965 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vychází Náhradník, autobiografie prince Harryho

0 jsk 2.5.2023

Ostře sledovaná autobiografie prince Harryho Náhradník právě vychází v češtině. Kniha spustila ve světě mediální smršť a láme žebříčky prodejů. Zatím se prodalo více než pět milionů výtisků a titul je na pultech čtyřiatřiceti zemí. Jako nejrychleji prodávaná non-fiction kniha všech dob se zapsala i do Guinnessovy knihy rekordů.

Kniha mapuje celý Harryho život až do současnosti. Jeho účast v armádě i posttraumatické následky války. Středobodem jeho současného života je setkání s manželkou Meghan. V knize vypráví o tom, jak museli čelit vlnám urážek, rasismu a lží ze strany veřejnosti i tisku. Když Harry sledoval, jak jeho manželka trpí, nabýval pocitu, že se oni sami i jejich duševní zdraví ocitli v ohrožení. Neviděl jinou možnost, jak zabránit opakování tragického osudu než uprchnout z rodné země.

Jen za první týden se ve Velké Británii, USA a Kanadě prodalo více než 3,2 milionu výtisků. Princ Harry věnuje část výdělku z prodeje knihy několika charitativním organizacím. Jeden a půl milionu dolarů poputuje do organizace Sentebale, kterou založil s princem Seeisem. Ta podporuje děti a mladé lidi s HIV/AIDS v Lesothu a Botswaně. Také přispěje neziskové organizaci WellChild částkou tři sta tisíc liber. Tu Harry podporuje už patnáct let. Tato nadace umožňuje dětem a mladým lidem s komplexními zdravotními potřebami, aby se o ně starali doma, a nikoli v nemocnici, kdekoli je to možné.