ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11111 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vychází kultovní western Divoké časy G. F. Ungera

0 Richard Winter 20.7.2016

Brněnské nakladatelství MOBA slaví čtvrt století od svého založení. Překvapením a dárkem pro čtenáře zcela mimo ediční plán je jubilejní vydání legendárního westernu Gerta F. Ungera Divoké časy, které z originálu Die Canons přeložil do češtiny Marek Pavka.

Autorův život by sám o sobě vydal na dobrodružný román. Držitel titulu mládežnický mistr Německa v plavání a obdivovatel Jacka Londona, Marka Twaina či Louise L’Amoura se dobrovolně pod vlivem propagandy přihlásil do armády a během druhé světové války pracoval na ponorkách jako mechanik.

Po propuštění z britského zajetí se postupně z dělnických pozic vypracoval a řídil velké stavební projekty a zároveň psal. Čtyři roky po válce vyhrál regionální literární soutěž, která mu pomohla v nastartování spisovatelské kariéry. Jen westernových románů napsal více než 650.

Postupně jeho romány začaly vycházet po celém světě, nejvíce ceněné jsou překlady pro čtenáře v USA. Podle posledních čísel bylo vydáno přes 300 miliónu kopií knih autora, který zemřel již před 11 lety. Počet se neustále zvyšuje díky dotiskům, kterých se čtenáři dožadují ve všech možných jazycích.

Divoké časy jsou příběh krásné Sue Canonové a jejích tří synů, kteří se rozhodli strhnout na sebe moc nad Missouri a udržet si ji. Za vytčeným cílem šli úporně, tvrdě a neohroženě. S pomocí najatých pistolníků ničili každou konkurenci a zlomili každý odpor. Podpláceli politiky, městské rady i maršály, a tak během několika let vzrostl jejích vliv a moc nezměrně. Žádný strom však neroste do nebe. Bezohledné počínání bratrů Canonových se nakonec obrátilo proti nim – vzbudili postupně takovou nenávist, že jim přivodila krutý pád.