ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27026 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vychází kultovní román Dýchání pod vodou Alex Flinnové

0 Richard Winter 4.9.2013

Vychází druhá kniha americké autorky Alex Flinnové, jež ovládla literární svět. Dýchání pod vodou (Breathing Underwater, 2001) je její první knihou inspirovanou skutečnými případy domácího násilí, které Alex Flinnová studovala během své stáže v Miami-Dade State advokátní kanceláři.

“Psaní pro …náctileté a pro soudce je velmi podobné, mají vysoké nároky na svůj čas a minimální čas na čtení,” uvedla.

Hrdinou knihy, kterou Americká asociace knihoven zařadila mezi deset nejlepších románů pro mládež, je mladík Nick. Studuje vysokou školu, je inteligentní, oblíbený, bohatý. Lidé si myslí, jak snadný má život. Až na jednu věc. Nick nikdy nikomu neřekl o otcově násilnické povaze. Když se Nick setká s Caitlin, myslí si, že se všechny jeho problémy vyřeší.

Caitlin má všechno, co Nick kdy chtěl – je krásná, talentovaná a miluje ho. Najednou se všechno změní. Nick se musí smířit s tím, že mu jeho otec dal víc než jen zelené oči a peníze. V trýznivé cestě sebeobjevování se Nick dozví pravdu o sobě samém – věta „jaký otec, takový syn“ v sobě může skrývat i cosi děsivého.

Alex Flinnová se narodila v Syosset, ve státu New York. Číst už uměla ve třech letech a už v pěti věděla, že se stane spisovatelkou. První dopis, který obdržela od vydavatelství, jí přišel v osmi letech (odmítavý). Ve 12 se přestěhovala s rodinou do Miami na Floridu, kde neměla žádné přátele a bylo pro ni obtížné navázat kontakt, protože byla velmi stydlivá. A tak trávila čas psaním a hledáním témat. Začala chodit na střední uměleckou školu. Pak přesedlala na práva. Také navštěvovala Miami-Dade State advokátní kancelář a studovala případy domácího násilí, ve kterých později nalezla inspiraci pro první knihu Breathing Underwater.

Dýchání pod vodou vyšlo v srpnu v nakladatelství MOBA , přeložil Miloš Chlouba.