ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 24939 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vychází kompilace k nedožitým padesátinám Petra Muka

0 Redakce 20.1.2015

Kompilace Platinum Collection vyjde 30. ledna u příležitosti nedožitých padesátin zpěváka Petra Muka. Narodil se 4. února 1965 a zemřel 24. května 2010.

Kolekce bude rozdělena do tří částí: CD 1 je věnováno Oceánu, CD 2 Shalomu a CD 3 sólové dráze Petra Muka. Výběr písní probíhal v průběhu loňského roku na webu, kde pro třikrát 15 písňových favoritů z jednotlivých období hlasovali „přátelé“ facebookových stránek Petra Muka. Pořadí skladeb na jednotlivých albech pak určily získané hlasy.

Do celkového počtu padesáti písní k padesáti Petrovým nedožitým rokům byly jako bonusy doplněny některé pro něj zásadní skladby. Na CD Oceánu proto přibyly Havrani a Braň se touhám, v obou případech také s jeho texty. Shalomský disk doplnila Dvojhvězda, aranží Petra Kučery a textem Petra Honse vyzařující kvalitu jejich mnohaletého společného autorství.

Sólová éra pak byla uzavřena dvěma skladbami z Mukova spíše přeslechnutého debutového alba z roku 1997: v hit Dál do srdcí proměněná východiska z hloubi osmdesátých let a sugestivně jemnou náladou mimořádné Okno v nebi.