ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16771 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vychází knižní předloha seriálu BBC Posedlost od Neila Crosse

0 Richard Winter 13.8.2015

Londýn je ochromen, britská veřejnost otřesena. John Luther vstupuje na scénu. Příběh o případu sériového vraha, který ničí Lutherovi osobní i profesní vztahy a žene jej do propasti – za zlobou, pomstou, zcela na druhou stranu zákona. Je Luther na straně dobra, nebo je to muž pevně odhodlaný zničit sám sebe?

Posedlost Neila Crosse je první z nové série románů s detektivem vrchním inspektorem Johnem Lutherem v hlavní roli.

Kniha čtenáře uvede do Lutherovy minulosti a do jeho mysli. Kniha není předlohou seriálu, ale v ději seriálu předchází. Z anglického originálu knihy Luther The Calling do češtiny přeložila Martina Knápková a jde o předlohu seriálu BBC, který byl již dvakrát nominován na prestižní ocenění Emmy Awards za nejlepší scénář a vysílán ve více jak 160 zemích světa!

The Guardian nazývá jeho autora Neila Crosse (držitele Ceny Edgara Allana Poea) jako britského Stephena Kinga a o jeho Posedlosti mluví jako o chorobně čtivém románu.

John Luther, detektiv londýnské kriminálky a specialista na vraždy, jřeší všechny případy s mimořádnou rychlostí. Ovšem jen do chvíle, kdy najde rovnocenného protivníka. Případ, který je mu nyní přidělen, totiž ochromil celý Londýn a otřásl britskou veřejností. Navíc má jeho soupeř na své straně média. Luther po letech strávených mezi vrahy, pedofily a psychopaty, lidmi na samém dně londýnské společnosti, ztrácí pevnou půdu pod nohama a jen stěží dokáže ovládat svůj hněv. Hněv, který stravuje jeho duši…

Jak tenká hranice ho dělí od toho, aby sám začal dělat věci, kvůli nimž stíhá lidi na druhé straně zákona? Co všechno je ochoten obětovat v honu na nejnebezpečnějšího zabijáka a psychopata, se kterým se během své kariéry utkal? A čeho je schopna zvrácená lidská mysl? Na tyto otázky odpovídá kniha Posedlost.

Tagy: