ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29312 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vychází knižní novinka Budoucnost architektury ve 100 budovách

0 Richard Winter 29.6.2016

V  knize Budoucnost architektury ve 100 budovách čtenář nalezne nejnovější stavby současnosti, ale i budoucnosti. Vydá se s Marcem Kushnerem na cestu kolem světa a může obdivovat jedinečné výzvy architektury moderní doby.

Architektura stojí v době neomezených možností před náročnými otázkami – lidé čekají od staveb nemožné: Papírový stan. Budova, jež pohlcuje smog. Výzkumná laboratoř pohybující se na sněhu… Chceme stavby, které nám pomohou ochránit životní prostředí; stavby, jež nás potěší a zároveň nám budou k užitku; stavby spojující nové technologie a recyklované materiály.

Autor knihy architekt Marc Kushner ve své přednášce v rámci konference TED řekl: „Architektura není jen matematika a územní plánování, týká se i niterných, emocionálních spojení, která cítíme k místům, ve kterých se nacházíme.“

Kniha Budoucnost architektury ve 100 budovách vychází v nakladatelství NOXI v sérii TED knihy. Jak už název napovídá, tyto knihy navazují na zmíněné TED přednášky. Osmnáctiminutové příspěvky mohou vyvolat zájem o téma, ale při většině z nich chce jít posluchač ještě dále a vyslechnout si příběh celý. Proto vznikla tato knižní řada. TED Knihy jsou dost dlouhé na to, abyste objevili silné a nové myšlenky, ale tak krátké, aby se daly přečíst na jedno posezení.

Od září 2014 vychází v této řadě zajímavé a inovativní tituly, věnující se tématům od architektury, byznysu přes vesmírnou turistiku či lásku. V nakladatelství NOXI vyšly v roce 2016 tyto TED Knihy: Syn teroristy (Zak Ebrahim), Umění ticha (Pico Iyer) a Matematika lásky (Hannah Fry).

TED je nezisková iniciativa, jejímž cílem je sdílení podnětných nápadů a příběhů ve formě krátkých a úderných přednášek. TED byl poprvé pořádán v roce 1984 jako konference o technologiích, zábavě a designu, dnes se věnuje řadě témat ve více než 100 jazycích. V průběhu času vznikly samostatně organizované události TEDx, které pomáhají lidem po celém světě sdílet vědomosti. Konají se také v České republice a na Slovensku.