ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14562 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vychází kniha Skrytá místa

0 jsk 16.3.2021

Nakladatelství 65. pole přichází v edici Za obzor s další zajímavou novinkou od cestovatelky a novinářky Sarah Baxterové, autorky velmi úspěšného titulu Posvátná místa světa. V bohatě ilustrovaném průvodci, nesoucím název Skrytá místa světa, mohou čtenáři navštívit dvacet pět míst, která mají jedno společné. Jsou obestřená tajemstvím a mnohdy nejednou záhadou.

Jak sama autorka říká: „Nejde o zevrubného průvodce, ale o letmé poodhalení několika málo neznámých koutů na světě.“ Cílem knihy je poodhrnout roušku tajemství těchto míst a připomenout dávno zapomenuté příběhy, které se k nim váží. Čtenáři tak mohou mimo jiné prozkoumat např. Phnom Kulen v Kambodži, první hlavní město Khmerské říše, či údolí Kaisertal v Alpách, skryté hluboko v horách.

Mezi klady tohoto ojedinělého průvodce nepatří jen čtivost a nádherné ilustrace, ale i osobitý způsob autorčina podání. Dá se říci, že kniha se svými ilustracemi vytváří malé umělecké dílo a je nejen zábavná, ale i poučná. Její přečtení dává čtenářům možnost poznat místa na naší planetě, o kterých by se jinak těžko dozvěděli. Kniha je dotažena i graficky a v kombinaci s jemnými ilustracemi vytváří malé umělecké dílo. Celkově působí velmi esteticky.