ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8085 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vychází kniha Pražská buzna – sonda do života gayů v metropoli i mimo ni

0 Richard Winter 23.11.2016

Od coming outu až po krizi středního věku zažije průměrný gay spoustu věcí, o kterých si myslí, jak jsou jedinečné, ale ve skutečnosti si jimi projde prakticky každý – od krále gay barů až po nepřiznaného kluka z vesnice. Příběhy mladého gaye Milana, známého z blogu Pražská buzna, nyní vycházejí v rozšířené knižní verzi. Ve své debutové knize Jiří Markvart autenticky, s nadhledem a humorem, které si oblíbili desetitisíce čtenářů blogu, popisuje život gayů ve velkoměstě.

Jiří Markvart začal psát první příběhy v roce 2015 na blogu Prazskabuzna.cz, který se během několika měsíců vyhoupl na místo jednoho z nejúspěšnějších českých gay blogů vůbec. Když 1. ledna 2016 blog skončil, ozvala se spousta lidí, kteří se dožadovali pokračování. To vzniklo i na základě projektu na Startovači, díky kterému fanoušci vybrali více než 100 tisíc korun na to, aby mohla být vydána knížka na motivy blogu.

„Kniha Pražská buzna je dost možná nejotevřenější dokumentací života gayů v České republice. Právě proto věřím, že ji ocení i heterosexuálové, pro které může být s trochou nadsázky encyklopedií životního stylu, který je jim tolik vzdálený, ale přitom se dennodenně odehrává v jejich bezprostřední blízkosti. A nakonec možná zjistí, že mezilidské vztahy jsou vesměs všude stejné, bez ohledu na orientaci,“ říká autor knížky Jiří Markvart a slibuje, že čtenáře bude knížka bavit. Možná i trochu urážet, ale rozhodně víc bavit.

„Za rok přečtu zhruba sto knížek a na spoustu z nich si po pár týdnech už ani nevzpomenu. Jsem ale přesvědčený, že Pražskou buznu si budu pamatovat i za pár let,“ řekl Martin Pistulka, content director v obsahové agentuře Bubble a bývalý šéfeditor cilichili.cz, který je jeden z kmotrů knihy. Křtu se 16. 11. zúčastnili i zpěvák Jaro Smejkal, zakladatel seznamky iBoys.cz, Ondřej Gracias nebo vítěz soutěže Gay roku 2015 Jiří Korytář.