ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7206 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vychází kniha Mischling, román o nejohavnějších činech lidstva

0 Richard Winter 18.10.2016

Do hloubky prozkoumaná vzpomínka, jež v sobě nese lehkost pohádky. Román Mischling vydává 17. října nakladatelství Odeon. Jde o jednu z nejsilnějších a nejnápaditějších knih tohoto roku.

Staša a Perla jsou sestry, dvojčata. Společně s matkou a dědečkem se v transportu roku 1944 dostanou do Osvětimi a dívky, které jsou si fyzicky k nerozeznání podobné, zaujmou nechvalně proslulého doktora Mengeleho, anděla smrti, který si v táboře vybudoval lidské zoo…

Ač jsou si sestry tak podobné, mají úplně rozdílné povahy. Perla je tichá a smutná, stále přemýšlí o minulosti. Staša je veselá a myslí hlavně na budoucnost. Mengeleho zrůdné experimenty se dotknou obou, ale přežijí. Jenže těsně před osvobozením tábora se Perla ztratí. Staša pak putuje zdevastovaným Polskem a snaží se ji za každou cenu najít.

Román je napsaný s nezvyklou lyrickou a psychologickou intenzitou, zajímavý je nejen tím, že o tomto tématu existuje téměř výlučně jen literatura faktu, ale hlavně tím, že příběh je vyprávěn očima mladých dívek. Bezpochyby patří k tomu nejsilnějšímu, co jsme dosud ve světové literatuře mohli k tomuto tématu číst.

Román Mischling napsala mladá blogerka Affinity Konar (na snímku). Stal se nejlepší knihou měsíce září na Amazonu. Jde o její druhý román autorky po debutujícím The Illustrated Version of Things. Mischling v současné době vychází již ve 20 zemích.

Tagy: