ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5378 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vychází kniha Love Me Do-50 osudových dnů ze života Beatles

0 Richard Winter 17.6.2013

Nakladatelství Slovart vydává knihu redaktora hudebního magazínu NME Paola Hewitta Love Me Do-50 osudových dnů ze života Beatles. Jedná se o další příspěvek do rozsáhlé řady publikací o kapele, která významným způsobem změnila tvář populární hudby. Kniha napsaná u příležitosti padesátého výročí vydání debutového singlu Love Me Do (5. října 1962) připomíná známější i méně známé okamžiky ze života nejslavnější britské skupiny.

Ojediněle strukturovaná publikace obsahuje například informace, jako jsou okolnosti zrodu typického “broučího” účesu, popis jejich návštěvy v Indii a seznámení s Bobem Dylanem, vystoupení v show Eda Sullivana, natáčení ve studiu Abbey Road a televizního přenosu skladby All You Need Is Love.

Název dal knize singl vydaný u společnosti EMI s názvem Love Me Do (na druhé straně píseň P.S. I Love You), který se dostal na 17. místo hitparády. Skladba, pod kterou se podepsali John Lennon a Paul McCartney se v roce 1963 objevila i na debutovém albu Please Please Me, které přineslo znamenalo začátek beatlemánie ve Velké Británii.

The Beatles patří mezi komerčně nejúspěšnější a kritiky nejuznávanější kapely v historii populární hudby. Když renomovaný hudební časopis Rolling Stone v roce 2003 sestavil žebříček nejlepších alb v dějinách populární hudby, Beatles se do první desítky dostali celkem čtyřikrát včetně 1. místa za nahrávku Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band.

Tagy: