ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6062 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vychází kniha herečky Ani Geislerové s názvem P.S.

0 Richard Winter 30.11.2015

Nakladatelství Ikar a Supraphon vydávají knihu populární herečky Ani Geislerové s názvem P.S. zároveň v knižní i audio verzi. “Deníkové zápisky o smyslu života ukrytém v meruňkové marmeládě” ilustrovala autorčina sestra Lela Geislerová a vychází v jedinečné grafické úpravě. Audio verzi namluvila sama Aňa Geislerová.

Deníkové zápisky populární herečky Ani Geislerové zachycují všední život i záblesky střeženého soukromí. V pěti podivuhodných letech se mísí humor s melancholií, zamilování s rozchody a naprostá upřímnost s potřebou nic nevyzradit. Autorka se svým vtipným, osobitým stylem často dotýká základních věcí, jako je rodina, láska nebo dětství, a zve čtenáře, aby se na cestu vydal s ní.

“Tak nezapomeňte pokládat obědy pro svou lásku, zmoknout v letním kině, projít se po červeném koberci (a neporodit), uplést si věnec z kytek (a jít v něm do práce), oslavit cokoli, zapít každou radost i smutek, olíznout něčí ucho z lásky a určitě uvařte marmeládu. Protože v marmeládě je všechno, co dělá život snazší. Slunce, léto, ovoce, láska toho, kdo ji míchal, vůně zahrady a instantní štěstí v podobě vysoké dávky cukru. Milujte a nechte se milovat a ukousněte si ze života klidně víc, než se sluší.”

I když si deníky psala spíš nárazově v obdobích úplného štěstí nebo naopak neštěstí, pět let zachycených v knize čte s radostí. “Jsem ráda, že je mám. Je to takový zvláštní záznam ze života. A zpětně jsem sama občas zaskočená vlastní otevřeností,” říká Aňa. Tvořivost jí naštěstí neopouští, a kromě toho, že píše deníky svým dětem, má nápad na další 2 knihy. “Už teď ty knížky vidím na poličce vedle sebe a těším se na ně,” dodává.

Obě verze knihy – tištěná i audio – vyěly shodně na konci listopadu. Kniha vychází s ilustracemi Lely Geislerové, která je také autorkou grafické úpravy knihy – ta asociuje skutečný deník včetně praktické gumičky, nepopsaných listů a barevné ořízky. Zvukovou podobu knihy režírovala Naďa Dvorská, hudbu složil Roman Holý a texty na ní čte sama autorka.