ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30599 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vychází detektivní kniha Chlad Arnaldura Indridasona

0 Richard Winter 7.3.2014

Arnaldurovi Indridasonovi, ikoně současné světové krimi, vychází u nakladatelství MOBA další kniha s názvem Chlad. Z originálu Furdustrandir ji přeložil František Ryčl. Každá nová kniha Indridasona je jeho příznivci netrpělivě očekávána po celém světě.

Autor Chladu se řadí k takové elitě, jako jsou Henning Mankell, Hakan Nesser, Jo Nesbo, Johan Theorin či Thomas Enger a zaujímá přední místo na žebříčcích bestsellerů  nejen ve Skandinávii, v Anglii, Francii, USA, Německu i jinde v Evropě. Jeho romány byly přeloženy do 20 jazyků. Podle internetového serveru Krimi Couch patří tento autor mezi pět nejoblíbenějších světových autorů krimi románů všech dob. Prestižní deník The Guardian řadí Arnaldura Indridasona na první místo mezi TOP 10 evropských autorů detektivních románů současnosti.

V roce 2006 byl jeho román Severní blata zfilmován a ihned se stal nejúspěšnějším islandským filmem v historii. V roce 2007 získal tento film hlavní cenu na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech. Kniha Chlad vyprácí o cestě mladé ženy do hor, kde ji zastihla běsnící bouře. Zmizela beze stopy. A její tělo se nikdy nenašlo. Skutečně ji pohltila sněhová vánice? Zbývá posledních pár svědků, kteří si na událost ještě pamatují. Proč se ale ve svých vzpomínkách nechtějí k neštěstí vracet? Komisař Erlendur postupně odhaluje děsivou pravdu, která má i pro něj neblahé důsledky…

“Moje metoda je nevědět, co se stalo. Témata pro svůj příběh znám, ale nevím, jaké jsou povahy hrdinů. Největší zábava je, když pracuji na příběhu a podívám se na to, co píšu, a říkám si: ,Cože? Co? To se skutečně děje?‘ A to se pak čtenáři bude líbit taky. To je moje rada: Překvapit sám sebe!” uvedl Indridason.

Foto: Wikipedia