ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9663 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vychází detektivka Přeplněný hrob

0 Redakce 15.7.2015

Nakladatelství Dokořán vydává další detektivní příběh pro milovníky Francie. Přeplněný hrob, čtvrtý román Martina Walkera a jeho hrdiny, svérázného policisty Bruna, se opět odehrává v městečku St. Denis, v němž si lidé dovedou vychutnat oběd o mnoha chodech a kvalitní víno.

Hlavní pracovní náplní policejního šéfa Bruna je starat se o řádný chod života malebného městečka St. Denis na jihozápadě Francie, kde si lidé dovedou užívat dobrého jídla a pití. Jednou z místních specialit jsou domácí foie gras, tučná kachní či husí játra, podávaná s chlazeným bílým vínem. Spousta farmářů je z toho živa. Na rozdíl od průmyslových velkochovů, kde mají kachny natěsnané v klecích a násilně do nich pumpují potravu, však chovají ptáky postaru, volně pod širým nebem, a krmí je rukou. Přesto právě na drobné farmáře se zaměří militantní ochránci zvířat a venkovský klid je povážlivě narušen.

K lavině dramatických událostí přispěje i jeden nečekaný archeologický objev – nalezené tělo staré pouhých pár desítek let. Je možné, že tato vražda souvisí s militantními ochránci zvířat, kteří protestují proti produkci tradiční francouzské pochoutky foie gras?

Vzápětí je Bruno vtažen do nebezpečné hry, jejímž cílem je odhalit spící teroristickou buňku organizace ETA. Tato mise svede Bruna znovu dohromady s jeho největší láskou Isabelle, a tak musí řešit nejen to, kde se skrývají útočníci, ale i jak dál v osobním životě. Kromě osvědčených vyšetřovacích metod nám Bruno znovu předvede, jak je možné si vychutnat dobré jídlo i pití v rychlém a globalizovaném světě a jak si umí Francouzi užívat života.