ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 20364 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vychází Celebration Day od Led Zeppelin

0 Petr Hašek 19.11.2012

Na trh se dnes dostává kolekce dvou CD a jednoho dokumentu na DVD nazvaná Celebration Day. Je to možná záznam posledního vystoupení Led Zeppelin, protože kapela již pravděpodobně další comeback neudělá. Zpěvák Robert Plant je totiž zásadně proti. Chce se věnovat vlastním projektům.

10. prosince roku 2007 zahráli Led Zeppelin v londýnské O2 Areně jako hlavní tahák vzpomínkového koncertu na přítele a zakladatele gramofirmy Atlantic Records Ahmeta Erteguna. Více než dvouhodinový blok klasického rocku, tradičně silně ovlivněného blues, se ihned stal součástí zeppelinovské legendy.

Zakládající členy kapely Johna Paula Jonese, Jimmyho Page a Roberta Planta na pódiu doplnil Jason Bonham, syn jejich zesnulého bubeníka Johna Bonhama. Zaznělo šestnáct písniček z nesmrtelného katalogu Led Zeppelin, od Whole Lotta Love přes Rock And Roll a Kashmir až po Stairway To Heaven.

Téměř 20 milionů lidí toužilo po vstupenkách, ale na show kapely, první po sedmadvaceti letech, se mohlo dostat jen 18 tisíc výherců loterie o lístky. Pro ty, kteří se dovnitř nedostali, je tu právě vzpomínka nazvaná Celebration Day.

JŠp