ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5543 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vychází audiokniha Povídky s úsměvem

0 Redakce 22.2.2019

V pátek 22. února 2019 vychází u Supraphonu nová nahrávka literárních lahůdek z pera Karla Čapka, Karla Poláčka, Eduarda Basse a Mileny Jesenské v kongeniálním podání Josefa Somra, Jana Kanyzy a Terezy Bebarové. Povídky mají ideální délku, dobře se poslouchají a ocení je každý, kdo má rád český jazyk a český humor. Audiokniha Povídky s úsměvem vychází na CD i v digitálních formátech.

Producent mluveného slova vydavatelství Supraphon Alan Piskač k výběru povídek poznamenal: „Prvním kritériem výběru byl humoristický nebo úsměvný styl. Hledal jsem kratší povídky, které se odehrávají v různých ročních obdobích, aby si je posluchači mohli vychutnat ve správné atmosféře – o Velikonocích, o prázdninách nebo i v zimním období. Úvodní povídku Muž, který dovedl lítat od Karla Čapka považuji za jednu z autorových nejzdařilejších literárních lahůdek. Osobně neznám nikoho, kdo by alespoň jednou v životě, ve snu nebo jako dítě, nepřemýšlel o tom, jaké by to bylo umět létat. A tato povídka přesně o tom pojednává.“

Při poslechu povídek a fejetonů Karla Čapka, Karla Poláčka nebo Mileny Jesenské překvapivě zjišťujeme, jak současný je humor těchto autorů. I když jde o texty z období první republiky, máme pocit, že díla vznikla nedávno. Byrokracie, finanční podvodníci nebo třeba nezřízená chuť na sladké, o tom všem vtipně psali před téměř sto lety tak, jako by to bylo dnes. V Čechách se prostě smějeme stejným věcem už celé století.